اگر شما یک عکس یا فیلم یا شاید هم یک موزیک دارید که دوست دارید کسی بعد از حذف کردن اون توسط شما با ریکاوری نتواند آن را برگرداند باید یک سری اقدام را انجام دهید

فرض کنید فایل شما یک مگ باشد اگر شما آن را به روش عادی حذف کنید و هیچ فایلی را جایگزین در همون درایوی که فایل وجود داشت نکنید خیلی راحت با استفاده از برنامه های ریکاوری ضعیف قادر به ریکاوری می باشد.

اگر شما یک فایل دیگر را بعد از حذف فایل اصلی وارد همون درایو کنید و دوباره فایل جدید را حذف کنید احتمال ریکاوری فایل اولی یا اصلی ما کمتر میشود.

فکر کنم متوجه منظورم تا الان شده اید یعنی اگر ما بخواهیم یک فایل را طوری حذف کنیم که دیگر قابل بازگشت نباشد می توانیم چندین فایل را وارد همون داریوی که فایلی که می خواهیم ریکاوری نشود کنیم و دوباره آن را حذف کنیم این عمل موجب می شود تا برنامه ریکاوری نتواند سکتور های فایل اولی که شما حذف کردید را نشناسد و نتواند آن را ریکاوری کند یا حداقل آن را کامل ریکاوری نمی کند.

ولی این که شما مدام فایل را جایگزین فایل اصلی کنید و آن را حذف و سپس به ترتیب دوباره همین کار را انجام دهید تا فایل اولی دیگه قابل تشخیص برای برنامه ریکاوری نباشد کار خیلی سختی است.

باید این کار را به یک برنامه بسپاریم اگر می خواهید توضیحات را کامل تر بفهمید فیلم آموزشی را ببنید

برنامه مورد استفاده در آموزش: safe erase

نمایش آنلاین:


دانلود ویدیو/لینک کمکی

دانلود برنامه safe erase:

نسخه 64(15MB)/لینک کمکی

نسخه 86(13MB)/لینک کمکی

سوالی داشتید در قسمت نظرات بیان کنید